BULUT TABANLI HUZUREVİ YAŞLI  BAKIM MERKEZİ PROGRAMI

BULUT TABANLI HUZUREVİ YAŞLI BAKIM MERKEZİ PROGRAMI

Dosyalama sistemi günümüzde özellikle kapasitesi yüksek olan huzurevi gibi kuruluşlarda çok önemli bir hale gelmiştir. Yaşlıların sağlık sorunları genellikle uzun yıllara dayandığından, şikayetler ve uygulanan tedavi yöntemleri de tüm ayrıntılarıyla kayıt altına alınmaya çalışılmaktadır.

Bu durum arşivlemeyi önem bir hale getirmiştir. Ancak kağıt üzerindeki dosyalama sistemi ile ilgili çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunların başında; düzenli kayıt tutulmaması, tutulan kayıtların güncellenmemesi, farklı birimlerin arşivleme sırasında ortak hareket etmemeleri ve kayıt tutulan evrakın yıpranması ve kaybolması gelmektedir.

1975 yılında Kurulan Seyranbağları Huzurevi sağlık servisi de 2011 yılına kadar yaşlılar ile ilgili olan tüm sağlık-kimlik bilgilerini, toplam kalite formlarını, muayene notlarını, ilaç kontrollerini ve daha birçok bilgiyi kağıt evrak üzerinde hazırlayarak bu bilgilerin arşivlenmesini sağlamaya çalışıyordu. Bu formlar ve kayıtlar zaman içinde çoğaldı ve kayıtların hem takibi hem de depolanması sorun olmaya başladı.

2011 yılında kurulan Saye Geriatri Huzurevi Yaşlı Bakım Bilgi Yönetim Sistemi (Bilgisayarlı Hasta Kayıt Sitemi-BHKS) sayesinde, yaşanan dosya karmaşası, yaşlı bilgilerine ulaşma zorluğu gibi tüm bu aksaklıklar ortadan kaldırıldı. Bu sürede tüm yaşlıların dosyaları, otomasyon sistemi içinde ayrı ayrı depolandı.

Huzurevi Otomasyon Programı ile Neler Yapabilirsiniz?

  • Bu sayede tek bir noktadan, her  yaşlının;
  • Kimlik bilgilerine,
  • Aile fertlerine ait iletişim bilgileri,
  • Muayene notlarına,
  • İlaç bilgilerine,
  • Hastanene notlarına,
  • Hastane randevularına,
  • Sağlık takip kartlarına kısa sürede ve eksiksiz ulaşılması mümkün oldu.
  • Hemşireler tarafından hastaların ilaç değişiklikleri ve saatleri takip edilebildi.

Sağlık personeli (doktor, fizyoterapist, hemşire, diyetisyen) kendi alanı ile ilgili bilgileri kaydedebildiği ve diğer personelin yaptığı işlemleri görebildiği için her hastaya özel ve  bütüncül bir şekilde yaklaşılmış oldu.


Huzurevi Programı hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://kalemzen.com.tr/urun-geriatri-huzurevi-yasli-bakim-bilgi-yonetim-sistemi-5


Huzurevi Otomasyonu
Huzurevi Programı
Huzurevi Otomasyon programı
Huzurevi Yazılımı
Huzurevi Yaşlı Bakım Uygulaması
Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezi Programı


Paylaş