Online Doktor - Muayene Hizmeti Tabeep

İnsanların dilediği doktora dilediği zamanda ulaşması gün geçtikçe ciddi bir ihtiyaç haline gelmiştir. Küresel salgın sonrasında hastanelere talep oldukça artmış ve artan bu talepler sonucunda hastanelerden randevu bulmak zorlaşmıştır. Covid-19 küresel salgınıyla birlikte kalabalık sağlık kuruluşlarında bulunmak istemeyen kişiler hekimlere elektronik ortam yardımıyla danışmanlık alma isteği giderek artmıştır. Bu durum, yazılım firmalarını ve devletleri teknolojik olarak çözüm aramaya itmiştir. Doktor ile hasta arasında internet ortamında online (canlı) görüşme ile muayene olma dünyada yaygınlaşırken Türkiye’de de bu konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından belirli firmalara yetki verilmiştir.

Online Doktor (Muayene) Hizmeti Nedir?

Online Doktor (Muayene) Hizmeti Nedir? (Online - Canlı Doktor Hizmeti)

Tabeep, hasta bireylerin taşıdığı semptomlara uygun canlı bağlantı vererek doktor ile elektronik ortamda görsel ve dijital donanımlar aracılığıyla uzaktan danışmanlık almasını sağlayan hizmettir. Online sağlık hizmeti olarak da bilinen bu hizmet giderek daha önemli bir hal almaktadır.

İnsanların dilediği doktora dilediği zamanda ulaşması gün geçtikçe ciddi bir ihtiyaç haline gelmiştir. Küresel salgın sonrasında hastanelere talep oldukça artmış ve artan bu talepler sonucunda hastanelerden randevu bulmak zorlaşmıştır.
Covid-19 küresel salgınıyla birlikte kalabalık sağlık kuruluşlarında bulunmak istemeyen kişiler hekimlere elektronik ortam yardımıyla danışmanlık alma isteği giderek artmıştır. Bu durum, yazılım firmalarını ve devletleri teknolojik olarak çözüm aramaya itmiştir.
Doktor ile hasta arasında internet ortamında online (canlı) görüşme ile muayene olma dünyada yaygınlaşırken Türkiye’de de bu konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından belirli firmalara yetki verilmiştir.

Tabeep ile hastalar şikayetlerini ve semptomlarını hekimlere kolayca bildirebiliyor ve hastanın şikayet ve belirtilerini değerlendiren doktor, hastanın sağlığı açısından gerekli geri bildirimleri elektronik ortamda hızlıca gerçekleştirebilmektedir. Bu durum hem hastalar hem doktorlar açısından zaman tasarrufu sağlamaktadır.
Tabeep ile hizmet veren doktorlarla iletişim yöntemleri farklılık gösterebilmektedir. Hastalar danışmak istedikleri konuları hizmet veren sistemin web sitesinden yazılı olarak bildirip gerekli cevaplara ulaşabilecekleri gibi mail adresleri üzerinden ya da görüntülü olarak görüşebilecektir.

https://tabeep.com/